Royu RRC2C18ABK75 2 Core Power Wire – Premium Build for Stable, Efficient Power Flow
Order Now
| Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Royu RRC2C18ABK75 2 Core Power Wire |
| Number of Cores | 2 Core |
| Conductor Material | High-Conductivity Copper |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Cable Length | 75 Meters (Roll) |
| Insulation Type | Premium PVC Insulation |
| Voltage Rating | Up to 300V |
| Temperature Rating | Up to 70°C |
| Jacket Color | Black |
| Application | Appliances, Lighting, Extension Cords, General Wiring |
| Key Features | Durable, Flexible, Heat-Resistant, Stable Power Flow |
Explore more products when you click here.
You may also like and follow our Facebook Page: Clusterasia Corp. for more updates.
Based on 0 reviews
| 0% | ||
| 0% | ||
| 0% | ||
| 0% | ||
| 0% |